Mini Miasto –Kinderspielstadt 2020

Zastanawiałeś się kiedyś jak będzie wyglądał świat przyszłości? Życie w zgodzie z naturą jest czymś, co Cię interesuje? Zaczytujesz się w historiach fantasy lub interesujesz się światem baśni, w którym dzięki magii wszystko jest możliwe? Co powiesz na eksperymenty naukowe lub kulinarne? A może lubisz działać kreatywnie?

Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco – świetnie trafiłeś! Zapisz się już dziś!

W dniach  29 czerwca -03 lipca 2020 r. ( nowy termin) odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego obozu letniego – Mini Miasto – Kinderspielstadt. Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raszowej.

Mini Miasto składa się z elementów świata dorosłych, które uzupełnia kreatywność i pomysłowość dzieci. W ten dzieci poznają struktury społeczeństwa i kształtują swój magiczny świat, według własnych potrzeb i zainteresowań.

Głównymi celami projektu jest:

  • wspieranie samodzielności i kreatywności dzieci,
  • wzmacnianie wartości demokracji,
  • popularyzacja idei dwujęzyczności,
  • edukacja dla zrównoważonego rozwoju, a także krytycyzm względem zachowań konsumenckich i zachęcanie do zmiany stylu życia

Poprzez edukację i działanie dzieci pragniemy uwrażliwiać innych na najważniejsze problemy, z jakimi boryka się obecnie nasza planeta oraz przygotować do aktywnego i świadomego kształtowania współczesnego świata.