Szkoła w Opolu

Dzieci o pracy na zajęciach Montessori

Lubię lekcje Montessori, ponieważ mogę nauczyć się rzeczy, które będą dopiero w czwartej klasie. Na lekcjach jest cisza i spokój i można spokojnie myśleć. Najbardziej lubię czytać i pomagać młodszym kolegom.
Florian, kl. 3

Lubię zajęcia Montessori, ponieważ mogę nauczyć się rzeczy, które będą w czwartej klasie. Mogę również czytać książki, które mi się podobają. Mój ulubiony materiał to „Wynalazki i odkrycia”, lubię z nim pracować, ponieważ można złożyć samolot i przeczytać wiele ciekawych informacji.
Edyta, kl.3

Zajęcia Montessori lubię, dlatego że mogę się czegoś nauczyć, a także dlatego, że mogę się wyciszyć. Bardzo lubię pracować w ciszy, bo więcej się w niej uczę. Właśnie w tej ciszy nauczyłam się tabliczki mnożenia do 100. Nauczyłam się jej na materiale „Leżące liczydło” – dlatego, to mój ulubiony materiał. Lubię także pomagać młodszym kolegom i koleżankom na przykład w dodawaniu. Zapraszam do szkoły Montssori!
Pola, kl. 3

Lubię zajęcia Montessori, ponieważ można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, które pomagają w różnych dziedzinach nauki. Na lekcjach jest też bardzo cicho, ponieważ nikt nie chce nikomu przeszkadzać. Polecam materiał o częściach mowy, uczy on jaki wyraz to np. rzeczownik ulica Moim drugim ulubionym materiałem jest pisanie opowiadań. Można pisać też zaproszenia i listy.
Zosia, kl.3

 

Strona www naszej szkoły i przedszkola w Opolu >>>